Hlavní strana  •  Objektivismus  •  Ayn Randová  •  Fórum  •  Knihy  •  Hledat  •  Odkazy

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 53 nalezených)    

|0-15|15-30|30-45|45-60|

Robinson Crusoe na indexu?
(Luboš Zálom, Aktuality, 30.06.2019)
Pro egalitáře je vše hodnotově na stejné úrovni a musí tedy agresivně vystupovat vůči všemu, co je objektivně hodnotné, a co jaksi narušuje jeho egalitářský pohled na realitu. Hodnoty jsou však ve skutečnosti objektivní. Akt hodnocení, rozpoznání hodnoty, je vztahem hodnotícího racionálního jednotlivce vůči realitě.
Demonstrujte za kapitalismus a problém Babiš bude vyřešen
(Luboš Zálom, Aktuality, 04.06.2019)
Nestane-li se zásadní změna v přemýšlení široké veřejnosti, budeme dále o naši svobodu přicházet.
Svátek promarněných příležitostí a špatného svědomí
(Luboš Zálom, Aktuality, 25.11.2018)
Pokud tedy chceme slavit, především důkladně zpytujme svědomí. Slavme výročí Sametové revoluce přemýšlením o tom, jak se vyvarovat minulých chyb. Nepodceňujme klíčový význam abstraktního myšlení a neodmítejme ideologii jako takovou. Odmítejme iracionální ideologie a hledejme tu racionální. Vyžaduje to však hodně myšlení. A to zde zoufale chybí.
Svoboda projevu a podnikání vs. cenzura na sociálních sítích
(Luboš Zálom, Aktuality, 21.09.2018)
Sociální sítě jsou však médiem, a politický tlak tedy zákonitě nabývá jiných rozměrů a forem, než jak je tomu u bankovnictví nebo energetiky - a dotýká se svobody projevu.
Prezentace objektivismu Ayn Randové na síti Facebook
(Jiří Kinkor, Aktuality, 13.11.2017)
Na síti Facebook se nyní odehrává mnohem více provozu a dáváme tam mnohem více materiálu než na tyto stránky.
Nařídí nám skauti bobříka mlčení?
(Luboš Zálom, Aktuality, 18.09.2017)
Zda do skautského zákona přibude nový, jedenáctý bod "Skaut bojuje proti svobodě slova", těžko říci. Zdá se však, že některé skautské oddíly tento bod za svůj již implicitně přijaly, včetně multikulturní, environmentalistické, či europeistické ideologie.
Útok na Světové obchodní centrum: šestnáct let poté
(Luboš Zálom, Aktuality, 11.09.2017)
A terorismus? Ten je pouze nástrojem, nikoliv nepřátelskou ideologií, a nazvat střet Západu s islámem "válkou proti terorismu" je stejně směšné, jako kdyby Winston Churchill nazval 2. světovou válku válkou proti německým tankům.
Poučíme se z demonstrací v Hamburku?
(Luboš Zálom, Aktuality, 14.07.2017)
Demonstranti v ulicích Hamburku však za sebou účinnou a silnou filozofickou obhajobu mají. Oni sami jsou jen pěšáky v poli. Zatímco oni dělají špinavou práci, za níž snad jednou v budoucnu usednou v nějaké politické funkci, intelektuálové se starají o mediální propagandu, která v očích veřejnosti postaví zapálená auta do správného světla. A v posluchárnách vysokých škol, na fakultě filozofie či sociologie, sedí ve stejné chvíli studenti, kterým z pozice autority vysvětlováno, že rozum je impotentní, svoboda je iluzorní, egoismus je zavrženíhodný, a kapitalismus je nutné zničit.
Povinná vojna se už nesmí nikdy vrátit
(Luboš Zálom, Aktuality, 02.02.2017)

Nejhorším a nejhanebnějším výrokem, který se senátor Čunek při své obhajobě povinné základní vojenské služby dopustil, je tato věta: "Naučil by se poslouchat." Je tím samozřejmě míněn mladý muž - branec. Před absolvováním povinné vojenské služby neposlušný a nedisciplinovaný, po jejím absolvování poslušný prvek občanského stáda.

 

Prezidentský kandidát Gary Johnson - pro a proti
(Craig Biddle, Aktuality, 01.09.2016)
Přestože si zatím nejsem jistý, zda Johnsona podpořit či ne, v jednom mám jasno: jako zastánci svobody, ať už jsme pro Johnsona nebo proti němu, měli bychom zdvojnásobit naše úsilí v šíření morálních a filozofických idejí, na nichž závisí budoucnost svobody.
Jsou peníze oprátkou kolem našich krků?
(Luboš Zálom, Aktuality, 09.04.2016)
Lze se právem obávat, že lidé, kteří nenávidí peníze, nenabízí vůbec nic a princip peněz, vyjadřující produktivitu, jim nastavuje zrcadlo vlastní neschopnosti a zbytečnosti.
Filozofie pro pravicovou politiku
(Luboš Zálom, Aktuality, 11.01.2016)
Politická strana, která se chce profilovat jako skutečně pravicová, se zákonitě musí obracet na naprosto jinou etiku, než na jaké staví svá programová paradigmata strany na levici nebo ve středu.
Poznámka k tzv. anti-diskriminaci
(Daniel Martínek, Aktuality, 04.04.2015)
Přesně zde je totiž skryta bolestivá zvrácenost všech antidiskriminačních zákonů. Zakazují používat smysly k vnímání reality. Zakazují smyslové vjemy integrovat a vyhodnotit.
Kam míří česká pravice?
(Luboš Zálom, Aktuality, 19.03.2015)
Politika totiž není tou skutečnou silou, která by byla schopna něco změnit - naopak, sama je ve skutečnosti důsledkem smýšlení lidí. Tím pravým bojištěm musí být filozofie a zejména její disciplína, etika.
Svoboda slova a hanebné paragrafy
(Jiří Kinkor, Aktuality, 16.02.2015)
Kriminalizace ostře kritických a morálně odsuzujících projevů není ničím jiným než hanebným umlčováním kritiky. Paragrafy proti „hate-speech“ jsou jasnou cenzurou, jsou pošlapáním práva na svobodu.

|0-15|15-30|30-45|45-60|


(c) Copyright 2000-2015 Lisarray Pty Ltd
Veškerá práva vyhrazena
Tento web používá redakční systém phpRS.